ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1


 

Aktualności

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie


Zapraszamy wszystkich młodych ludzi do naszej szkoły. Znajdziesz tu miłą atmosferę, dobrze wyposażone pracownie, kompetentnych nauczycieli i wyrozumiałą dyrekcję.

 


 



20.05.2015

Noc w Ligoniu

15 maja br. uczniowie klasy IA LO postanowili zorganizować w szkole Noc Filmową. Młodzież z dużym entuzjazmem podeszła do zadania, przygotowując zestaw filmów na 12 godzin wspólnie spędzonego czasu. Różnorodność materiałów pozwoliła na przeżywanie wielu emocji, zarówno strachu, lęku jak też radości i zadowolenia. Spotkanie to niewątpliwie wpłynęło na integrację zespołu klasowego.

 

dgadadahf

 19.05.2015

Franciszek Pieczka wśród uhonorowanych Nagrodą im. Juliusza Ligonia

Aktora Franciszka Pieczkę, siostrę boromeuszkę Ewę Jędrzejak oraz Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne uhonorowano w piątek w Katowicach – przyznawaną od ponad 50 lat – Śląską Nagrodą im. Juliusza Ligonia.
Nagroda ta jest przyznawana wybitnym osobom i instytucjom, które szczególnie zasłużyły się dla regionu. Wyróżnienia 42. edycji Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia wręczono w piątek na wydziale teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wybitnego aktora Franciszka Pieczkę kapituła uhonorowała „za konsekwentne pielęgnowanie etosu śląskiego oraz wybitne osiągnięcia artystyczne dla kultury polskiej w dziedzinie filmu i teatru”.

Aktor podkreślał w piątek, że choć tak wiele lat mieszka poza Śląskiem, to i tak Ślązakiem pozostanie.

 19.05.2015

Sprawni jak żołnierze

W dniu 14.05.2015 odbyły się zawody miejskie Sprawni jak żołnierze. W zawodach udział wzięło 10 drużyn męskich i żeńskich.
Odbyły się one na terenie śląskiego WPKiW w Chorzowie. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach

-strzelanie
-tor sprawnościowy
-bieg na orientacje
-rzut granatem
-pierwsza pomoc

Rywalizacja wśród chłopów i dziewcząt była zacięta a losy pierwszych miejsc ważyły się aż do ostatniej chwili. .Po ostatniej konkurencji jaką był bieg na orientację na pierwszym miejscu wśród dziewcząt zameldowała się drużyna z II LO w Chorzowie a w kategorii chłopców drużyna z III LO w Chorzowie.

 18.05.2015

Pożegnanie klas maturalnych

 18.05.2015

70 Rocznica Zakończenia II Wojny Światowej

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Polskich przy ul. Śląskiej. Wystawienie warty honorowej.

zczczcscsdvfgfdvdkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 18.05.2015

3 Maja uroczystości miejskie

Ustawa Rządowa z 3 V 1791 była pierwszą, pisaną nowoczesną polską konstytucją, a trzecią na świecie, po amerykańskiej (1787) i szwedzkiej (1789). Tekst konstytucji obejmuje wstęp i 11 artykułów. Bezpośrednio pod nazwą Ustawa Rządowa umieszczono apostrofę sakralną: „W imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego”. Wstęp, napisany piękną polszczyzną, jest tekstem o charakterze agitacyjno-propagandowym. Wskazywano w nim na historyczne znaczenie uchwalonej konstytucji. Twórcy konstytucji starali się pobudzić społeczeństwo, a w szczególności szlachtę do realizacji reform ustrojowych.

 18.05.2015

2 Maja Święto Flagi

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne.

Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych dlatego tym bardziej powinno się go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce.

 18.05.2015

Lubisz nowe technologie… Ten konkurs jest dla Ciebie

W imieniu organizatorów IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Interaktywny produkt IT” kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwracam się z prośbą o pomoc w jego popularyzacji. Konkurs realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Inicjatywa podjęta przez Akademię Morską w Szczecinie umożliwia młodzieży
szkolnej zaprezentowanie swoich umiejętności z dziedziny szeroko pojętej
informatyki. Laureaci konkursu oprócz prestiżu, uznania, atrakcyjnych nagród
(łączna wartość nagród przekracza 10 000 zł) będą mieli zapewniony również
kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień. Partnerami
konkursu są między innymi: Microsoft, Chip.

ipit – ulotka 2015

 

 18.05.2015

Uwaga!! Uczestnicy wyprawy do Paryża- Amsterdamu

Uczestnicy wyprawy do Paryża- Amsterdamu, spotykamy się 23 maja o godzinie 15:45 na placu szkolnym II Liceum Ogólnokształcącego im.Juliusza Ligonia.
Planowy wyjazd godzina 16:00 !
Uczestnicy wyprawy z ZSO nr 2 wyjeżdżają spod swojej szkoły ok.16:30 natomiast uczestnicy z XV Liceum Ogólnokształcącego spod sklepu Makro (najbliższego -szkoły XV LO) ok.17:00.

Więcej informacji u szkolnych organizatorów wyprawy.

 18.05.2015

Konkurs z języka włoskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji konkursu „Co wiesz o Italii…?”! W ubiegłym roku uczniowie chorzowskich szkół zmierzyli się z testem dotyczącym kultury, geografii czy historii Włoch, w tym roku natomiast stawiamy na język!

Tegoroczny konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjlanych, którzy już rozpoczęli swoja przygodę z językiem włoskim. Celem konkursu jest promowanie znajomości języka włoskiego oraz chęci pogłębiania zdobytej wiedzy.

Drogi uczniu! Sprawdź swoją wiedzę, a z pewnością zdobędziesz dodatkową motywację, aby doskonalić swoje sprawności językowe!

konkurs j. włoski

 18.05.2015

Dni otwarte

16.05.2015 w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla kandydatów gimnazjum i liceum, a także wszystkich zainteresowanych,którzy wraz z rodzinami mieli możliwość zwiedzić mury naszej szkoły ,mogli porozmawiać z Panią Dyrektor a także zobaczyć przygotowane atrakcje przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Dziękujemy za tak liczne przybycie

i zapraszamy w mury naszej szkoły

więcej 

 10.05.2015

„Celuj w Ligonia”

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie serdecznie zaprasza uczniów wszystkich chorzowskich Szkół Gimnazjalnych na spotkanie edukacyjne pt. „Celuj w Ligonia”:

=> w sobotę 16 maja o godzinie 10:00 w ZSO nr 1 przy ul. 3-Maja 22 w Chorzowie<=

Na naszej strzelnicy pod czujnym okiem specjalisty odbędzie się pokaz strzelania przeznaczony dla uczniów okolicznych gimnazjów. Pokaz przygotowany zostanie przez licealistów z naszego liceum.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, każdy uczestnik otrzyma kolorowy paszport Ligonia, patrona naszego liceum. Ze względu na nieograniczoną liczbę miejsc niewymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 plakat

Serdecznie zapraszamy!

 24.03.2015

Relacja z pielgrzymki klas maturalnych

U progu nowe semestru tegoroczni maturzyści z myślą o czekających ich egzaminach i czasie przygotowania do nich, udali się razem na Jasną Górę. Pielgrzymka odbyła się we wtorek 17 lutego – tego dnia dopisała przepiękna pogoda. Wraz z maturzystami, ich wychowawcami i księdzem katechetą spod szkoły wyruszył autokar.

Pobyt w Częstochowie rozpoczęła Msza Święta w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej. Przewodniczył jej sam ksiądz katecheta, modląc się wraz z zebranymi o pomyśle zdanie egzaminów i podejmowanie dobrych decyzji . Swą obecność w kaplicy uczniowie pięknie zaznaczyli pocztem sztandarowym.

więcej 

 24.03.2015

Konkurs „Na tropie wiosny”

Rusza kolejna edycja konkursu fotograficznego „Na tropie wiosny”,
którego adresatem są uczniowie ZSO nr 1. Szczegóły w regulaminie.

 

Konkurs fotograficzny 2015

Zapraszamy do udziału!

 

 24.03.2015

Ważna informacja dla wyjeżdżających do Amsterdamu, Brukseli, Paryża

Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym do Paryża, Amsterdamu i pozostałych miejsc, że ostateczny termin wpłaty na wyprawę (całość) upływa z dn. 20 kwietnia 2015 r.

 24.03.2015

Indila rządzi, a Brel rozdaje cukierki.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9