• Dzień Ziemi 2020

     • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto na świecie, obchodzone od 1970 r. W Polsce celebrujemy je każdego 22 kwietnia począwszy od 1990 roku.  Celem obchodów jest budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych. Nasza planeta od lat wysyła nam ostrzegawcze sygnały, których dłużej nie możemy ignorować! Ustanowiony pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi się o nią codziennie troszczyć. Dziś to przesłanie – w dobie pandemii - nabiera szczególnego charakteru!

     • Święta

     • Szanowni Państwo! Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Pracownicy, Przyjaciele Ligonia! Wielkanoc 2020r. jest inna niż te, które znajmy od najmłodszych swoich lat. Inna, bo w odosobnieniu wymuszonym przez rzeczywistość. Wielkanoc to nowe życie niezależnie od wyznawanej religii czy jej braku. Wielkanoc to czas radości z wiosny budzącej do życia świat. Z każdego rozkwitłego pączka, zielonej trawy, żonkili, tulipanów, hiacyntów. Dla Trzecioklasistów Ligonia - tak jak i każdego innego liceum - ta Wielkanoc jest … Przyznam, że mimo posiadanego słownictwa nie znajduję wyrazów, które oddałyby to, co czuję. Napiszę tylko, że w tym roku pojęcie „Egzamin dojrzałości” nabiera zupełnie innego znaczenia. Z ostatnich słów p. Premiera Mateusza Morawieckiego oraz p. Ministra Dariusza Piątkowskiego wiadomo, że termin tegorocznych matur został zmieniony. Jaki będzie, wszyscy dowiemy się trzy tygodnie wcześniej. Wiadomym jest, że zgodnie z terminarzem roku szkolnego przeprowadzona będzie klasyfikacja. Wspólnie z nauczycielami pracujemy nad zapisami, które tę decyzję umocują prawnie. To proza, której kolejne rozdziały napisze życie. Na dziś i jutro wszystkim czytającym te słowa ślę z głębi serca płynące życzenia spokoju i radości. Również zdrowia, które dzisiaj nabiera innego znaczenia. Do zobaczenia na korytarzach NASZEJ SZKOŁY. Jutro lub pojutrze.

      Grażyna Widera

     • Kolejna smutna informacja

     •  

      Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w tym tygodniu zmarła p. prof. Czesława Przybył - emerytowana wieloletnia nauczycielka matematyki.Uroczystości pogrzebowe odbyły się dzisiaj na cmentarzu Parafii św. Józefa w Chorzowie.Najbliższym składamy z głębi serca płynące wyrazy współczucia.

     • Życzenia

     • Przesyłamy życzenia Uczniom, Ich Rodzicom, Przyjaciołom Ligonia. Sympatykom z bliska i daleka. Życzenia wpisane w aplikacji wielu z nas wczoraj nieznanej. Napisane z głębi serca Przez nauczycieli i pracowników niepedagogicznych Ligonia. Napisane, bo wypowiedziane osobiście być nie mogą. Nie mogą, bo od dawna korytarze Ligonia tęsknią za gwarem szkolnej codzienności. W słowach znalazła się liczba. Niepostrzeżenie Przez przypadek. Kliknięcie. Poszło ... Cofnąć się nie da. Widocznie wśród liter i cyfry znajdują miejsce zwielokrotniając swoją wartość. Wartość płynących z serca życzeń. Nietuzinkowych. Dla wszystkich. Życzeń najspokojniejszych i najradośniejszych - jak tylko się da -świąt Wielkiej Nocy.

     • Smutna informacja

     • Ze smutkiem informujemy, że dzisiaj po długiej i ciężkiej chorobie zmarła emerytowana, długoletnia nauczycielka chemii p. prof. Dorota Buchta. Najbliższym składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

     • Prezentacja "Jak przeżyć w domu z nastolatkiem"

     • W ramach zebrań z rodzicami, które się nie odbyły, a na których miała się odbyć prelekcja Pani Edyty Naczulskiej - pedagożki z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chorzowie , zamieszczamy prezentację do przejrzenia pt. "Jak przeżyć w domu z nastolatkiem".

       

      PREZENTACJA.pdf