• Angażowanie uczniów w proces uczenia się przez innowację – spotkanie projektowe
   • Angażowanie uczniów w proces uczenia się przez innowację – spotkanie projektowe

   • 26.09.2018 09:29
   • W dniach 9-10 listopada w rumuńskim Turnu Magurele odbyło się spotkanie uczestników projektu Erasmus + „ Angażowanie uczniów w proces uczenia poprzez innowację ”. Projekt ten realizowany jest w naszej szkole od 1 września 2017 i trwać będzie do sierpnia 2019 r. Uczestniczy w nim pięć krajów – Polska, Rumunia, Włochy, Hiszpania oraz Wielka Brytania...
   • W dniach 9-10 listopada w rumuńskim Turnu Magurele odbyło się spotkanie uczestników projektu Erasmus + „ Angażowanie uczniów w proces uczenia poprzez innowację ”. Projekt ten realizowany jest w naszej szkole od 1 września 2017 i trwać będzie do sierpnia 2019 r. Uczestniczy w nim pięć krajów – Polska, Rumunia, Włochy, Hiszpania oraz Wielka Brytania.

    Założenia projektu uwzględniają rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli z zakresu przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki, biologii, geografii w połączeniu z nowoczesnymi technologiami informatycznymi. Poprzez kontakty z innymi uczestnikami projektu rozwiną się także umiejętności językowe, przede wszystkim języka angielskiego.

    Naszą szkołę reprezentowały: dyrektor mgr Grażyna Widera oraz koordynator projektu mgr Bożena Miera. Pozostali uczestnicy to: z Włoch Panie Albina Arpaia (dyrektor szkoły) oraz Giovanna Civale, z Hiszpanii Pani Milagros Trigo (koordynatorka całego projektu) oraz Pan Juan Manuel Blanco Vazquez, z Rumunii Panowie Razvan Vasile (dyrektor szkoły) oraz Paul Nicoara.

    Niestety, zabrakło naszych partnerów z Wielkiej Brytanii, którzy najprawdopodobniej nie będą uczestniczyli w projekcie, choć nie jest to jeszcze przesądzone.

    Czas spotkania został w całości poświęcony na omówienie planu realizacji przedsięwzięcia, przydziale zadań do wykonania przez szkoły uczestniczące w projekcie, ustaleniu harmonogramu pracy, monitorowania poszczególnych etapów oraz sposobów komunikacji pomiędzy partnerami. Ustalono również, jakie programy i platformy będą wykorzystywane do bieżących działań oraz upowszechniania powstałych materiałów.

     

         

   • Wróć do listy artykułów