• „Ding, dong… „ Mikołaj na czterech kółkach  w Ligoniu

   „Ding, dong… „ Mikołaj na czterech kółkach  w Ligoniu

   22.12.2019 11:47

   „Ding, dong… „ Mikołaj na czterech kółkach  w Ligoniu

   „Ding, dong…” zadzwoniły mechaniczne sanie Mikołaja, który w tym roku mimo braku zimowej aury na dworze, zjawił się w Ligoniu, korzystając z czterokołowych sań. Jedna rzecz się nie zmieniła… wór świętego wypełniony był po brzegi prezentami dla grzecznych dzieci.

  • Podziel się plonami

   Podziel się plonami

   16.12.2019 08:48

   Na szkolnych korytarzach pojawiły się słodkie owoce zastępujące niezdrowe przekąski i batoniki, a wszyscy chętnie się nimi częstowali. Smaczne i zdrowe owoce są pełne witamin, soli mineralnych i uzupełniają węglowodany potrzebne do pracy naszym mózgom!

  • Bądź świadomy – zapobiegaj!

   Bądź świadomy – zapobiegaj!

   12.12.2019 11:16

   Na spotkaniu z pracownikami Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii można było obalić błędne przekonania na temat alkoholu, pogłębić wiedzę na temat realnych skutków picia i ćwiczyć umiejętność odmawiania – postawę asertywną. Przez chwilę nasza sala gimnastyczna przerodziła się w scenę teatralną.

  • Spotkanie z Magdaleną Gorzkowską

   Spotkanie z Magdaleną Gorzkowską

   12.12.2019 11:11

   05 listopada uczestniczyliśmy w spotkaniu z polską lekkoatletką, sprinterką, alpinistką i himalaistką. Zdobywczynią wielu szczytów m.in. Mont Blanc i Mount Everest. Pani Magdalena świetnie zna zasady racjonalnego żywienia i taka zdrowa dieta pomogła jej odnosić sukcesy sportowe. Chętnie dzieliła się z nami swoją wiedzą na temat białek, węglowodanów i tłuszczy. Opowiadała o roli tych związków dla organizmu człowieka.

  • BOŻONARODZENIOWE ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

   BOŻONARODZENIOWE ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

   09.12.2019 13:44

   Nasi uczniowi, jak co roku uczestniczyli w zbiórkach żywności, 29 i 30 listopada organizowanej przez Śląski Bank Żywności oraz 6 i 7 grudnia przeprowadzonej przez Caritas Polska pod hasłem „Tak. Pomagam!”. Podczas tych akcji charytatywnych zbierano artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczne posiłki.